Doç.Dr.Tevfik SÖZEN

K.B.B. Uzmanı


Dr. Tevfik Sözen, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kulak Burun Boğaz – Baş Boyun Cerrahisi ana bilim dalında 2005- 2011 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamladı.

Dr. Sözen iki yıllık mecburi hizmet görevini 2013 yılına kadar Gaziantep’te gerçekleştirdi. Mecburi hizmet görevi sonrası 2013-2019 yılları arasında Hacettepe üniversitesinde Kulak Burun Boğaz ABD’de uzman hekim olarak çalıştı. Bu süre zarfında 3 ay ABD, 3 ay İngiltere, 3 ay Almanya, 3 ay da İzmir ve İstanbul’da olmak üzere toplam 1 yıl boyunca Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi'nin resmi Fellow’u olarak çalıştı. Bu süre zarfında Andrew Jacono (USA), Mehmet Manisalı (UK), Fazıl Apaydın (İzmir), Özcan Çakmak(İstanbul), Holger Gassner (DE) ile çalıştı. Bu süre sonrasında Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında bir yıllık yan dal eğitim programını tamamlamış oldu. Dr. Sözen 2015 yılında İngiltere’de girdiği iki basamaklı sınavda başarılı olarak Yüz Plastik Cerrahisi board sertifikasyonunu tamamladı.

Dr. Sözen 2019 yılında Doçent doktor olma hakkını kazandı.

Dr. Sözen çalışmalarına özel kliniğinde devam etmektedir. Kendisi Türk Yüz Plastik Cerrahi Akademisi'nin yönetim kurulu üyesidir. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği ve Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi üyesidir. Burun estetiği ve ulusal ve uluslararası yüz gençleştirme üzerine dersler vermektedir.

Detaylı Bilgi : Web Sitesi İçin Tıklayınız

Organizasyon Komitesi

Prof. Dr. Ö. Taşkın YÜCEL

K.B.B. Uzmanı - Kongre Başkanı

Prof. Dr. Gökçe ÖZEL

K.B.B. Uzmanı

Doç.Dr.Tevfik SÖZEN

K.B.B. Uzmanı

Kongre Konuşmacıları

Kongremizde yer alacak olan konuşmacılar bilimsel program ile birlikte kısa sürede yayınlanacaktır.

Copyright @2021 Metepol Danışmanlık E-Ticaret ve Bilişim